Зима що нас змінилаКанал «1+1» і творче об’єднання«Вавилон’13» презентують цикл документальних фільмів про Євромайдан –«Зима, що нас змінила». Його особливістю є те, що зйомки проводили різні кінематографісти, які за власним професійним покликанням опинялися у гущині подій.

Починає цикл стрічка «Небесна сотня». Вона вийшла  на каналі «1+1» у четвер, 3 квітня, до сороковин за вбитими у боях на вулиці Інститутській. Про останні і найкривавіші дні протистояння розповіли очевидці тих подій, учасники і родичі загиблих.


Перший фільм «Небесна сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо скільки людей насправді входить до небесної сотні … Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті, чи був замордований з самого початку Євромайдану. Про них згадуватимуть очевидці тих подій, їхні учасники, та родичі загиблих. «Зима, що нас змінила» — спільний проект «1+1» Продакшн та Творчого об’єднання Вавілон 13.

Перша смерть. Зима, що нас змінила


«Перша смерть» — друга стрічка з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. На цей раз в центрі уваги історія Сергія Нігояна — хлопця, якого вбили в центрі української столиці наприкінці січня.

Про нього згадуватимуть очевидці тих подій, їхні учасники, та родичі загиблого. «Зима, що нас змінила» — спільний проект «1+1» Продакшн та Творчого об’єднання Вавілон 13.

Коктейлі Грушевського. Зима, що нас змінила


У фільмі Олександра Стеколенка «Коктейлі Грушевського» добре видно швидкий темп радикалізації суспільства.

Після побиття студентів, коли на їхній захист вийшло чимало киян, мало хто й уявити міг, що влада знову вдасться до насилля. Проте саме ігнорування людей на вулицях, спроби їх придушити хитрими та прямими способами і призвело до появи в центрі столиці коктейлів Молотова.

У фільмі використано виключно архівні матеріали операторів та режисерів творчого об’єдання «Вавилон13», які почали знімати протести з їх першого дня. За 23 хвилини фільму чітко простежується напруження атмосфери на вулицях столиці. І якщо на перших кадрах ми бачимо мирних людей у стрічках, що обурюються побиттям дітей, то на останніх кадрах, це вже люди, що готові йти на смерть заради кращого майбутнього.

«Коктейлі Грушевського» — це не дослідження, а нариси, які концентрують увагу на атмосфері тих днів, на емоціях і почуттях людей.

Межигір’я. Батіна хата. Зима, що нас змінила

Працюючи над фільмом про резиденцію Віктора Януковича режисер Юлія Шашкова кілька разів відвідувала Межигір’я. Автори фільму проводять паралелі між життям у розкішному Межигір’ї та простому Єнакієво, де стоїть у розрусі батьківська хата Віктора Януковича.

«Один з ключових героїв фільму, простий хлопець з Самооборони не стримав сліз, коли потрапив в апартаменти Віктора Януковича. Він дбайливо зняв взуття і обходив усі кімнати весь час запитуючи: невже це все вартувало людських життів? Петро з перших днів протистояння жив на Майдані, а тепер вже другий місяць є ключником Хонки. Він і проведе екскурсію для глядачів», — розповідає продюсер «1+1 Продакшн» Наталка Якимович.

Самооборона. Зима, що нас змінила

Що таке «Самооборона» — взялися пояснити режисери Костянтин Кляцкін та Марія Пономарьова.

Учасники протестів згадають, як виникла Самооборона Майдану. Один з героїв фільму — Фома з групи «Мандри», який будучи активним учасником Євромайдану, брав участь у захваті Мінкульту. Те, що люди мусили фізично боронити себе, захищаючись від власної влади, режисер Костянтин Кляцкін називає феноменом, який важко вкладається в голові.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Зима, що нас змінила, 10.0 out of 10 based on 3 ratings